Wtyczka USB C/Thunderbolt 3 zgodna z IP68

Firma MinibeaMitsumi zaprezentowała pierwsze na świecie gniazda USB typu C zgodne z interfejsem Thunderbolt 3, które spełniają normę IP68. Oznacza to, że model CAM-L41 jest odporny na pył oraz zanurzenie na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut, a przy tym spełnia wymagania interfejsu Thunderbolt 3 zarówno w kwestii transmisji energii jak i danych. Szczególnie ten drugi aspekt jest istotny, bo oznacza, że za pomocą złącza od MinibeaMitsumi możemy transportować paczki informacji z prędkością do 40Gb/s, a to z kolei powinno w przyszłości wystarczyć by wtyczka ta była zgodna również z interfejsem USB 4.0.

Co równie ważne opisywany produkt jest już dostępny w portfolio producenta i można go zamawiać, co w niedalekiej przyszłości powinno zaowocować wysypem wyposażonych w tę wtyczkę sprzętów.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,