Jak uruchomić klawiaturę oraz mysz PS/2 pod Windows 10

Windows 10 lub 8 nie widzi myszki i klawiatury pod PS/2?.... ostatnio miałem ten nam problem, mianowicie, zainstalowałem Windows 10, po czym podłączyłem do płyty myszkę oraz klawiaturę, jeszcze pod PS/2, z myślą, że nie będę musiał lecieć do sklepu po zestaw pod USB. Co się okazuje, bios widzi mysz, oraz klawiaturę, mogę przestawiając w nim opcje, lecz po załadowaniu Windowsa, kontakt z nimi znika... Tu nasuwa się pytanie, czy da się zrobić tak aby Windows 10 widział klawiaturę oraz mysz działającą pod PS/2?  Da się, nie musimy przechodzić na USB. Przedstawię prosty sposób jak dokonać owej czynności, aby klawiaturą oraz mysz podpięte pod PS/2 działały na Windowsie 10.

Wykonamy teraz kilka prostych kraków, które uruchomia działanie klawiatury oraz myszki:

1. klikamy na "start", czy też na klawiaturze w logo Windowsa (usadowione w lewej dolnej części klawiatury kolo klawisza "alt"

2. Gdy klikniemy w "start" lub logo wpisujemy "regedit" - wyskoczy nam programik do edycji rejestru, możemy kliknąć w ową nazwę lub po prostu po wpisaniu "regedit" wcisnąć ENTER, a od razu wejdziemy do rejestru Windows.

3. W rejestrze mamy drzewa, znajdujące się po lewej stronie (żółte katalogi), rozwijamy drzewo o nazwie "HKEY_LOCAL_MACHINE", następnie w nim rozwijamy kolejne drzewo o nazwie "SYSTEM", idąc dalej w drzewie "SYSTEM" rozwijamy drzewo o nazwie "CurrentControlSet", w owym drzewie rozwijamy "Services", a następnie już ostatnie drzewo o nazwie "i8042prt"

4. Klikając w drzewo o nazwie "i8042prt" w prawym oknie ukazują się nam wartości, klikamy dwa razy na tą pierwszą od góry "domyślną" lub "default" - w zależności od wersji języka, który posiadamy.

5. Po kliknięciu ukazuje się małe okienko z danymi wartości (value data), zapewne nie będzie tam wprowadzonej żadnej wartości więc wpisujemy "1" i zatwierdzamy klikając w "ok".

6. Resetujemy system i cieszymy się działaniem klawiatury oraz myszki :)

Poniżej przedstawiam screen jak ma to wyglądać:

Autorem tekstu jest Borg, wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie treści jest zabronione.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak