Jak uruchomić klawiaturę oraz mysz PS/2 pod Windows 10

Windows 10 lub 8 nie widzi myszki i klawiatury pod PS/2?.... ostatnio miałem ten nam problem, mianowicie, zainstalowałem Windows 10, po czym podłączyłem do płyty myszkę oraz klawiaturę, jeszcze pod PS/2, z myślą, że nie będę musiał lecieć do sklepu po zestaw pod USB. Co się okazuje, bios widzi mysz, oraz klawiaturę, mogę przestawiając w nim opcje, lecz po załadowaniu Windowsa, kontakt z nimi znika... Tu nasuwa się pytanie, czy da się zrobić tak aby Windows 10 widział klawiaturę oraz mysz działającą pod PS/2?  Da się, nie musimy przechodzić na USB. Przedstawię prosty sposób jak dokonać owej czynności, aby klawiaturą oraz mysz podpięte pod PS/2 działały na Windowsie 10.

Wykonamy teraz kilka prostych kraków, które uruchomia działanie klawiatury oraz myszki:

1. klikamy na "start", czy też na klawiaturze w logo Windowsa (usadowione w lewej dolnej części klawiatury kolo klawisza "alt"

2. Gdy klikniemy w "start" lub logo wpisujemy "regedit" - wyskoczy nam programik do edycji rejestru, możemy kliknąć w ową nazwę lub po prostu po wpisaniu "regedit" wcisnąć ENTER, a od razu wejdziemy do rejestru Windows.

3. W rejestrze mamy drzewa, znajdujące się po lewej stronie (żółte katalogi), rozwijamy drzewo o nazwie "HKEY_LOCAL_MACHINE", następnie w nim rozwijamy kolejne drzewo o nazwie "SYSTEM", idąc dalej w drzewie "SYSTEM" rozwijamy drzewo o nazwie "CurrentControlSet", w owym drzewie rozwijamy "Services", a następnie już ostatnie drzewo o nazwie "i8042prt"

4. Klikając w drzewo o nazwie "i8042prt" w prawym oknie ukazują się nam wartości, klikamy dwa razy na tą pierwszą od góry "domyślną" lub "default" - w zależności od wersji języka, który posiadamy.

5. Po kliknięciu ukazuje się małe okienko z danymi wartości (value data), zapewne nie będzie tam wprowadzonej żadnej wartości więc wpisujemy "1" i zatwierdzamy klikając w "ok".

6. Resetujemy system i cieszymy się działaniem klawiatury oraz myszki :)

Poniżej przedstawiam screen jak ma to wyglądać:

Autorem tekstu jest Borg, wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie treści jest zabronione.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,