Ranking TOP6 programów antywirusowych

Nie da się ukryć, że obecnie praktycznie każdy z nas korzysta z zaawansowanego postępu cyfryzacji, który jednocześnie pozwala nam na wykorzystywanie szeregu udogodnień. Z pewnością jednym z nich jest obecnie Internet, a my sami nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do sieci. To właśnie ją uznajemy za główne źródło informacji oraz rozrywki. Mimo stale rosnących działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom sieci, nie da się dosłownie wszystkiemu zapobiegać. Właśnie dlatego celem ochrony siebie i urządzeń każdy z nas powinien posiadać najlepszy program antywirusowy. Jednak jaki jest najlepszy antywirus i na który z nich warto się zdecydować?

Ranking TOP6 najlepszych antywirusów - na który z nich warto się zdecydować?

Najlepszy program antywirusowy tylko z pozoru wydaje się łatwym wyborem. W praktyce jednak trzeba zauważyć, że na rynku stale pojawiają się nowi producenci i nowe oprogramowania, które konkurują ze sobą o miano najlepszego. Jednak przy wyborze takiego programu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ochrony, a także na dodatkowe zabezpieczenia, które często są wyższą koniecznością. Wobec tego jaki jest najlepszy antywirus? Oto zestawienie TOP6 programów, którymi możemy się zainteresować!

1. Antywirus Symantec Norton Security

Jeśli interesuje nas najlepszy program antywirusowy, to z pewnością musimy zwrócić uwagę na Antywirus Symantec Norton Security. Norton to znana i uznana marka, która od wielu lat już zajmuje czołowe pozycje w projektowaniu i wypuszczaniu na rynek programów antywirusowych. Czym więc może nas zaskoczyć propozycja od Norton? Otóż ten program oferuje nam:

 • zabezpieczenie przez oprogramowaniem szpiegowskim w tym także przed rejestratorami klawiszy;
 • zabezpieczenie przez koniem trojańskim, robakami i wirusami;
 • wykrywanie szkodliwego kodu;
 • wykrywanie i ochrona przed oprogramowaniem szantażującym.

Norton 360 z pewnością zasługuje na to, by określić go mianem najlepszego. Dodatkowo posiada on wbudowany modem automatycznej aktualizacji i zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z wiecznie aktualnej wersji oprogramowania.

Kup program Norton Security

Darmowa wersja testowa dostępna u nas w serwisie: Norton 360

2. Bitdefender Total Security

Najlepsze antywirusy mogą być maksymalnie zróżnicowane, jednak Bitdefender Total Sercurity bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę. Jest to bowiem nie tylko program do ochrony urządzeń stacjonarnych, ale jest to także jest to najlepszy antywirus na telefon. Za pomocą jednego programu możemy więc nie tylko zabezpieczyć swoje komputery i laptopy, ale także i nasze smartfony oraz tablety. Dodatkowo program ten oferuje nam:

 • ochronę ransomware;
 • rożne tryby pracy;
 • ochronę kamery internetowej;
 • ochronę bankowości online;
 • ochronę przed phishingiem;
 • moduł antykradzieżowy;
 • niszczarkę plików;
 • zaporę sieciową.

Jak więc widać, rozbudowa i zaawansowanie technologiczne tego programu antywirusowego jest ogromne. Z tego też powodu można śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy antywirus, jaki możemy zainstalować na swoich urządzeniach.

3. Kaspersky Internet Security

Kolejnym programem antywirusowym, na który z całą pewnością warto zwrócić nieco większą uwagę jest Kaspersky Internet Security. Okazuje się, że programy od Kaspersky również są jednymi z lepiej znanych w świecie komputerowym. Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o najlepszy program antywirusowy, nie mogło zabraknąć go w naszym zestawieniu. Co może nam zaoferować to oprogramowanie? Otóż do jego największych zalet śmiało możemy zaliczyć:

 • filtr antyspamowy, który pozwala zabezpieczać naszą pocztę elektroniczną;
 • dwuetapową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem;
 • tryb pracy zapory;
 • tryb ukrycia;
 • ochronę przed oprogramowaniem w formie rejestratora klawiszy;
 • moduł kontroli rodzicielskiej;
 • funkcja pozwalająca ukrycie danych wrażliwych.

Jak więc widać, ponownie można powiedzieć, że Kaspersky Internet Security posiada wyjątkowo rozbudowaną funkcjonalność. Niewątpliwą zaletą jest wspomniany już system kontroli rodzicielskiej, który pozwala na ochronę najmłodszych użytkowników sieci. Z pewnością jest to dobry program antywirusowy.

4. McAfee Mobile Security

Najlepsze antywirusy to także wyróżnienie dla programu McAfee Mobile Security. Jak jasno wynika to z nazwy, jest to program przeznaczony do ochrony urządzeń mobilnych. Choć z pozoru program ten może wydawać się nam wyjątkowo prosty, to jednak swoją rozbudowaną funkcjonalnością może on zaskoczyć dosłownie każdego z użytkowników. W jego ramach mamy zagwarantowane:

 • pełną ochronę urządzeń mobilnych;
 • skaner antywirusowy;
 • ochronę przed kontrolą kamery i aparatu fotograficznego;
 • skanowanie w poszukiwaniu niezabezpieczonych ustawień;
 • sprawdzanie bezpieczeństwa sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Najlepsze antywirusy na telefon z pewnością muszą zagwarantować nam odpowiednią funkcjonalność i ochronę naszych urządzeń mobilnych. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na parametry jakie oferuje nam McAfee Mobile Security, wówczas z pewnością nie będziemy mieli większych powodów do narzekań.

5. G Data Internet Security

Najlepsze programy antywirusowe to te, które mogą pochwalić się szeregiem pozytywnych opinii i rozbudowaną funkcjonalnością. W takim przypadku koniecznie musimy zwrócić uwagę na G Data Internet Security. Ten program antywirusowy z całą pewnością wykorzystuje już pokaźne grono użytkowników. Warto więc dowiedzieć się, co może on nam zaoferować. Otóż do jego największych zalet można zaliczyć:

 • firewall czyli zaporę ogniową;
 • kontrolę rodzicielską;
 • funkcję ochrony kopii zapasowych w chmurze;
 • narzędzie do skanowania w bezczynności;
 • różnorodne opcje skanowania antywirusowego;
 • menadżer autostrartów.

Jeśli więc interesują nas najlepsze antywirusy, wówczas wspomniany już program może nam zapewnić pełną i kompleksową kontrolę nad tym, co dzieje się na naszym urządzeniu. Z pewnością posiada on rozbudowaną funkcjonalność, która nas nie zawiedzie.

6. ESET NOD32 Antivirus

Najlepszy antywirus, którym możemy się zainteresować, to również ESET NOD32 Antywirus. Jest to kolejny, program antywirusowy, który może pochwalić się szeregiem pozytywnych opinii i wysokich ocen wśród użytkowników. Jest on kompletny oraz kompleksowy, co sprawia, że coraz chętniej się na niego decydujemy. Wobec tego, co może on nam zaoferować? Otóż:

 • ochronę przed programami szpiegowskimi;
 • ochrona przed zagrożeniami, które nie są zidentyfikowane;
 • ochrona podczas grania w gry i surfowania w sieci;
 • ochrona przed wyłudzeniem danych;
 • ochrona podczas korzystania z portali społecznościowych.

Można więc śmiało powiedzieć, że podczas poszukiwania najlepszego programu antywirusowego, ESET NOD32 Antivirus powinien nas zainteresować. Jest to jeden z z najbardziej rozbudowanych systemów, który posłuży nam do kompleksowej ochrony.

Jak wybrać najlepszy program antywirusowy dla swojego systemu operacyjnego?

Najlepszy antywirus to taki, który będzie dopasowany nie tylko do naszych potrzeb i preferencji, ale także do naszego systemu operacyjnego. Okazuje się, że większość zainteresowanych zakupem takiego programu tak naprawdę, nie przykłada zbyt dużej uwagi na kwestię jego dopasowania. Uważa się bowiem, że najlepsze antywirusy będą kompatybilne z każdym systemem i zapewnią mu najlepszą ochronę. Niemniej jednak program antywirusowy musi być dopasowany do systemu operacyjnego, by wykorzystać jego pełny potencjał. Jak więc można to zrobić? Otóż najlepiej przeczytać specyfikację danego programu antywirusowego, gdyż to właśnie tam najczęściej określony jest kompatybilny system operacyjny.

Jak działa program antywirusowy?

Najlepszy program antywirusowy działa na zasadzie dobroczynnego oprogramowania. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że przeciętnie widzimy każdy program w podobny sposób - płytka z oprogramowaniem. Jednak na tej płytce znajduje się szereg algorytmów, zapór oraz zaawansowanych obliczeń, które pozwalają na wykrycie złośliwego oprogramowania, jeszcze zanim wyrządzi ono szkody na naszym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Warto więc mieć ten aspekt na uwadze.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows 10?

Każdy system operacyjny ma odmienne wymagania pod względem programu antywirusowego. Jeśli więc interesują nas najlepsze programy antywirusowe dla Windows 10, to na które z nich powinniśmy zwrócić uwagę? Otóż z systemem Windows 10 najlepiej współpracować będą oprogramowania antywirusowe od firmy Norton, Kaspersky oraz McAfee. Rozwiązania te są również jednymi z najczęściej polecanych.

Czy naprawdę potrzebujesz programu antywirusowego w 2023?

Zastanawiasz się, czy program antywirusowy tak naprawdę jest Ci potrzebny? Z pewnością odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Nie da się ukryć, że choć moderatorzy dokładają stale wszelkich starań, by posiadać odpowiednio zabezpieczone witryn, to dalej nie są w stanie doprowadzić tego do przysłowiowego końca. W sieci dalej nie możemy czuć się anonimowo, a także bezpiecznie. Co więcej, z uwagi na wzrost cyberprzestępczości, stale jesteśmy narażeni na:

 • zainfekowanie komputera oprogramowaniem rejestrującym ruchy klawiszy - w ten sposób hakerzy mogą wejść w posiadanie naszego hasła do bankowości internetowej.
 • wyłudzenie danych wrażliwych - mowa tu np. o numerze PESEL czy numerze zabezpieczającym naszą kartę kredytową.
 • podglądanie i szpiegowanie za pomocą zainfekowania naszych kamer - tyczy się to zarówno komputerów jak i urządzeń mobilnych.

Jeśli więc zależy nam na tym, by bezpiecznie i bezproblemowo korzystać z sieci, wówczas najlepsze programy antywirusowe z całą pewnością nam w tym pomogą. W 2023 roku cyberprzestępczość znacznie wzrosła, a nikt z nas z pewnością nie chce paść jej ofiarą.

Czy warto płacić za oprogramowanie antywirusowe?

Nie da się ukryć, że w sieci pojawiły się pytania o najlepszy darmowy antywirus. Wiele osób bowiem nie chce przepłacać i wydawać swoich pieniędzy na tego typu oprogramowanie. Jednak nawet najlepsze darmowe antywirusy trzeba będzie pobrać ze strony internetowej, a jeśli nie jest ona zabezpieczona, wówczas działanie to jest ryzykowne. Dobry darmowy antywirus z pewnością jest możliwy do znalezienia, jednak bez zwrócenia uwagi na źródło programu, nie możemy czuć się bezpiecznie. Warto dodać, że dobry darmowy antywirus nie zapewni nam kompleksowej ochrony i zaawansowanej funkcjonalności.

Ile kosztuje dobry program antywirusowy?

Dobry program antywirusowy z pewnością będzie dla nas jednym z większych wydatków. Wobec tego ile będzie on nas kosztował? Dla przykładu dobre i funkcjonalne zabezpieczenie naszego komputera programem antywirusowym od McAfee to wydatek ponad 300 złotych. Niemniej jednak niektóre programy antywirusowe - które oferują wręcz perfekcyjne parametry - będą dla nas jeszcze większym wydatkiem. Można jednak śmiało powiedzieć, że na wybór i zakup programu antywirusowego nie trzeba "sobie żałować". To właśnie on jest w stanie ochronić nas przed utratą znacznie większego majątku.

Które oprogramowanie antywirusowe jest najtańsze?

Wśród tanich i dobrych programów antywirusowych również mamy w czym wybierać. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w stosunku do nich nie możemy mieć zbyt wygórowanych oczekiwań. Niska cena jest równoznaczna z nieco większym ograniczeniem pod względem ochrony i funkcjonalności programu antywirusowego. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani oszczędnościami, wówczas jednym z lepszych i tańszych programów antywirusowych może się okazać Norton AntiVirus Plus. Za oprogramowanie to będziemy musieli zapłacić około 90 złotych i sprosta ono oczekiwaniom nieco mniej wymagających użytkowników.

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla siebie?

Jeśli chcemy wybrać dla siebie najlepsze oprogramowanie antywirusowe, to w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na własny system operacyjny i dopasować do niego odpowiedni program. Kolejno zwróćmy także uwagę na własne oczekiwania. Jeśli np. z komputera korzystają małe dzieci, wówczas przyda się nam program z kontrolą rodzicielską. Warto więc zwrócić uwagę na takie drobne aspekty, a z pewnością każdemu z nas uda się wybrać taki program antywirusowy, który nie zawiedzie naszych oczekiwań.

 

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent, Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak