Wyłączenie automatycznych aktualizacji w Windows 10

Jak wiemy producent systemu Windows 10, nie dał przeciętnemu użytkownikowi możliwości zablokowania automatycznych aktualizacji, jedyna opcją jest możliwość użycia funkcji: "Odrocz uaktualnienia". W owym poradniku prosto i szybko napisze jak pozbyć się automatycznych aktualizacji. Na początek klikamy w menu start (okno Windowsa), przechodzimy do ustawień, a następnie klikamy w "Aktualizacja i zabezpieczenia", pierwszy wiersz "Windows Update" >klikamy po prawej stronie w opcje zaawansowane, gdzie przy wyborze sposobu instalacji, wybieramy druga opcję, czyli "Powiadom o konieczności zaplanowania ponownego uruchomienia", następnie zaznaczamy naszą opcję "Odrocz ustawienia". Dalej.. klikamy na opcję "Wybierz sposób dostarczania aktualizacji", tutaj znajdziemy jeden suwak, który ustawiamy na "Wyłączone", wychodzimy z ustawień.

 

Teraz najważniejsze, klikamy na lupę znajdującą się obok "menu start" (lewy dolny rób) i wpisujemy tam services.msc, klikamy ENTER. każe się nam okno z usługami, wyszukujemy usługę o nazwie "Windows Update" ( powinna znajdować się na dole listy), klikamy prawym klawiszem myszki i wchodzimy we właściwości. Interesują nas dwie pozycje, pierwsza to "Stan usługi", jeżeli jest uruchomiona to przechodzimy ciut niżej i klikamy w zatrzymaj. Następnie interesuje nas pozycja "Typ uruchomienia", tutaj wybieramy "Wyłączony" i klikamy na zastosuj. System może wywalić jakiś błąd podczas tych operacji, więc warto po wszystkim uruchomić ponownie komputer i sprawdzić w usługach, czy zmiany zostały zachowane.Jeżeli zostały zachowane, to możemy się cieszyc brakiem aktualizacji.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,