55-calowy monitor 4K od NECa zdolny pracować 24/7

NEC dodał do oferty nowy model monitora LCD z matrycą IPS o przekątnej 55-cali i rozdzielczości 4K skierowanego do zastosowań profesjonalnych. Model V554Q ma wytrzymać nieustanne wyświetlanie treści 24h/7d oferując przy tym dobrą jakość obrazu. Producent zachwala przy tym system zarządzania i korekcji kolorów SpectraView Engine, skuteczną powłokę antyrefleksyjną oraz wsparcie dla palety kolorów BT.2020 (NEC nie podaje w jakim stopniu). Ze względu na przeznaczenie producent wbudował slot na moduł Raspberry Pi, złącza USB pozwalające na czytanie danych z dysku i slot na karty micro SD.

Ponadto model NEC V554Q może komunikować się z innymi urządzeniami nie tylko poprzez wejścia obrazu w postaci HDMI i DisplayPortu ale i po LANie, lub poprzez złącze RS232. Nie zabrakło też wsparcia dla tradycyjnego pilota, złączy audio a nawet wersji z tunerem ATSC. 

Sugerowana cena detaliczna to $1849.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,