AMD: 7nm procesory Ryzen serii 3000 w 3. kwartale

Na spotkaniu z inwestorami jakie miało miejsce 15 maja firma AMD przedstawiła najnowsze informacje dotyczące planowanych w najbliższym czasie premier produktów wytwarzanych w litografii 7nm. Z informacji wynika jasno, że zarówno procesory desktopowe Ryzen serii 3000 (nazwa kodowa Matisse), procesory serwerowe EPYC 2 (nazwa kodowa Rome) oraz karty graficzne z GPU z serii Navi zostaną wprowadzone na rynek w 3. kwartale tego roku. Tym samym producent przeciął nadzieję części użytkowników, że będą mogli oni zakupić nowe procesory Ryzen z architekturą ZEN 2 już w czerwcu tego roku.

Nadzieje te mogły podsycić "ważne wydarzenia" zapowiedziane jakiś czas temu przez AMD na nadchodzące targi Computex (zaczynające się 27 maja). 

Mimo tego, że nowe procesory otrzymamy najwcześniej w lipcu, to jednak za niecałe 2 tygodnie podczas Computexu można oczekiwać podania nowych i istotnych informacji na ich temat. Warto dodać, że oprócz prezentacji prowadzonej przez Lisę Su w trakcie otwarcia targów Computex, AMD planuje także inną konferencję - Next Horizon Gaming, która odbędzie się 10 czerwca w Los Angeles w trakcie targów E3. Oba wydarzenia będą transmitowane na żywo w Internecie.