AMD szykuje trzy chipsety dla nowych Threadripperów?

Jeden z użytkowników Twittera o nicku momomo_us, który już wcześniej dostarczał wiarygodnych informacji na temat przyszłych premier, poinformował, że według danych jakie otrzymała organizacja USB Implementers Forum (w skrócie USB-IF), AMD szykuje w sumie trzy nowe chipsety dla nadchodzących procesorów Ryzen Threadripper 3. generacji. Będą to modele: TRX40, TRX80 i WRX80, a przynajmniej jeden z nich ma być przeznaczony dla procesorów z 8-kanałowym kontrolerem pamięci i posiadających więcej niż 32 rdzenie. Jeśli to okaże się prawdą, to procesory Ryzen Threadripper 3. generacji z serii WX otrzymają ponad 32 rdzenie.

Z koleii płyty główne z chipsetami TRX40, TRX80 i WRX80 mają być standardowo wyposażone w karty sieci przewodowej o szybkości 10 Gbp/s. Jednymi z pierwszych modeli jakie trafią do sprzedaży mogą być przygotowywane przez ASUSa płyty Prime TRX40-Pro i ROG Strix TRX40-E Gaming.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,