Nintendo szykuje odświeżone konsole Switch

Konsole Switch firmy Nintendo cieszą się wśród kupujących dużą popularnością. W ciągu dwóch lat jakie minęły od momentu rynkowej premiery urządzeń, sprzedanych zostało łącznie prawie 30 mln sztuk, a ich sprzedaż w Japonii chwilowo wyprzedzała nawet sprzedaż PlayStation 4. Niedawno na rynku zadebiutowała znacznie tańsza ale uboższa wersjia - Switch Lite. Tymczasem producent planuje odświeżyć oryginalną wersję. Jej nowy model otrzyma odświeżone podzespoły wykonane w nowszym procesie litograficznym, oraz szybsze i bardziej energooszczędne pamięci RAM LPDDR4x.

Wydajność pozostanie na tym samym poziomie, ale zmiany mają przełożyć się na znacznie dłuższy czas pracy na baterii - wynoszący od 4,5 do 9 godzin, zamiast od 2,5 do 6 godzin jak obecnie. Niestety na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy producent przygotował więcej nowości.

Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym. Urządzenie jest wyposażone w procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji. Cena urządzenia wynosi 299 USD.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,