AMD zapowiada naprawę usterki związanej z zegarami Boost

W sieci znane są narzekania części użytkowników najnowszych Ryzenów 3. generacji na zbyt niskie zegary w trybie Boost, które nie osiągają wartości deklarowanych w specyfikacji CPU. Informacje te potwierdził w ostatnich dniach jeden z overclokerów, zbierając statystyki od użytkowników tych procesorów, z których wynikało, że tylko mała część CPU uzyskuje reklamowany jednowątkowy zegar Boost. Do sytuacji postanowiła się odnieść firma AMD, wydając specjalne oficjalnie oświadczenie. Producent informuje nim, że taktowanie jednowątkowe jest podane jako wartość maksymalna i zależy od wielu czynników, jednakże zidendytyfikowano problem, który odpowiada za jego zbyt duże redukowanie w niektórych przypadkach.

AMD pracuje już nad naprawą tego problemu, który ma zostać rozwiązany poprzez wydanie aktualizacji BIOS dla płyt głównych. Więcej informacji oraz terminy udostępnienia nowej wersji BIOS mają zostać podane 10 września.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,