Według Huawei system HarmonyOS będzie dość popularny na świecie

W zeszłym miesiącu Huawei ujawnił własny system operacyjny o nazwie HarmonyOS. Chociaż system był rozwijany już od dłuższego czasu, to chiński gigant w ostatnim czasie został zmuszony do przyspieszenia prac nad nim z powodu amerykańskiego zakazu . Wydaje się, że firma robi znaczne postępy, ponieważ kilka dni temu uruchomiła także stronę internetową projektu Ark Compiler typu open source, który pomoże programistom w tłumaczeniu aplikacji na Harmony OS. Teraz garścią nowych informacji na temat HarmonyOS podzielił się Peter Gauden, starszy globalny menedżer w Huawei.

Według niego HarmonyOS to futurystyczna platforma, która bezproblemowo będzie działać na różnych produktach, nie tylko na smartfonach, ale także laptopach, telewizorach, zegarkach typu smartwatch po systemy rozrywki samochodowej. Jorzystanie z jednego systemu operacyjnego przez tyle różnych urządzeń ułatwi im komunikację i wymianę informacji. System operacyjny będzie również połączony z mobilnym interfejsem użytkownika EMUI, a jego interfejs graficzny ma dopasowywać się do ekranu urządzenia. 

Dzięki kompilatorowi Ark dodawanie do ekosystemu aplikacji na Androida ma być znacznie ułatwione. Na koniec Peter Gauden stwierdził, że HarmonyOS swoją pełną dojrzałość osiagnie za 5 do 10 lat, i jest przekonany, że w tym czasie będzie on używany na wielu milionach urządzeń poza Chinami. Nie oznacza to jednak, że nie jest gotowy na urządzenia, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

Manager Huawei przypomniał także zegarem Huawei Watch GT, który już ma własny system operacyjny Huawei Lite, a HarmonyOS otrzymał niektóre jego elementy. Nie chciał jednak zdradzić, czy nadchodzący zegarek GT 2 będzie dostarczany już z HarmonyOS na pokładzie.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,