AMD zmusza Intela do korekty nazwy chipsetów z serii 300

Oficjalna premiera procesorów z rdzeniami Coffee Lake będzie mieć miejsce 21 sierpnia. Wraz z nowymi CPU do sprzedaży trafi też całkiem nowa platforma obejmująca płyty główne z podstawką LGA 1151 oraz chipsetami serii 300. Co ciekawe mimo dużych podobieństw do obecnie dostępnych Kaby Lake’ów procesory Intela ósmej generacji nie będą zgodne z dostępnymi w sprzedaży płytami głównymi. Tak przynajmniej twierdzą nieoficjalne źródła, bo sam producent milczy w tej sprawie. Nowa platforma budzi duże emocje z jeszcze jednego powodu.

Otóż przy okazji premiery Ryzenów AMD zagospodarowało dla siebie symbole X399, X370, B350 oraz A320, zmuszając tym samym Intela do zmiany nazewnictwa swoich przyszłych układów. Producent z Santa Clara nie mógł już po prostu zwiększyć pierwszej cyfry w nazwie, jak robił to do tej pory, bo jego chipy nosiłyby wtedy taki sam symbol jak chipsety konkurenta. Dlatego też zdecydowano o wykorzystaniu nazw H370, Z370 oraz B360.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,