Android otrzymuje nowe logo i zmieniony system nazewnictwa

olejne wydania Androida od lat nosiły nazwy kodowe różnego rodzaju łakoci których nazwy zaczynały się od kolejnych liter alfabetu. Obecnie najnowsza wersja to 9 Pie i jest to już czternasta edycja mobilnego systemu operacyjnego od Google. Kolejna zerwie z tradycją i wprowadzi nowy system oznaczeń składający się z samych cyfr. Jednocześnie producent zdecydował się odświeżyć obecnie wykorzystywane logo zmieniając delikatnie jego kolorystykę i samą głowę robota. Google swoją decyzję tłumaczy problemami z wyborem kolejnych nazw. Pracownicy musieli bowiem poświęcać zbyt dużo czas na szukaniu odpowiednich wyrazów.

Te bardzo często różniły się wymową i znaczeniem w poszczególnych językach co mogło prowadzić do niezamierzenie śmiesznych sytuacji. Kolejny system od Google będzie się więc nazywać po prostu Android 10.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z następującymi nazwami kodowymi: Android 1.0 – nazwa wewnętrzna Astroid, Android Cupcake (1.5), Donut (1.6), Eclair (2.0-1), Froyo (2.2), Gingerbread (2.3), Honeycomb (3.0-2), Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.1-3), KitKat (4.4), Lollipop (5.0-1), Marshmallow (6.0), Nougat (7.0-1), Oreo (8.0-1), oraz Android 9 Pie.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,