Tak będzie wyglądać PS5?

Firma Sony 13 sierpnia zgłosiła w World Intellectual Property Office (WIPO) patent na wygląd jednego ze swoich przyszłych urządzeń. Mimo iż nigdzie w dokumentacji nie padła nazwa handlowa produktu który będzie z niego korzystać, to tak naprawdę wszyscy dobrze wiedzą, że chodzi o konsolę PlayStation 5. Sugeruje to zarówno kształt jak i rozmieszczenie portów, a ponadto charakterystyczne wycięcie w kształcie litery V to najprawdopodobniej odniesienie do cyfry pięć zapisanej w systemie rzymskim. Całość wygląda niecodziennie i gdyby nie fakt, że Sony w maju zgłosiło identyczny wniosek do brazylijskiego urzędu patentowego, to można by to uznać za żart.

Jeśli jednak głębiej zastanowić się nad widocznym poniżej projektem, to faktycznie może on mieć sens. W takim wybrzuszeniu można przecież z łatwością ukryć sporych rozmiarów układ chłodzenia, który zagwarantuje dobrą kulturę pracy konsoli. W tym kontekście pozostaje sobie tylko życzyć, żeby faktycznie tak było. Poza tym zawsze to jakiś powiew świeżości na dość skostniałym rynku.

Premiera PlayStation 5 nastąpi w przyszłym roku, a konsola otrzyma APU zbudowany z rdzeni x86 Zen 2 oraz IGP na bazie architektury RDNA.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,