Apple pracuje nad własną wyszukiwarką internetową?

Czerwcowa aktualizacja Applebota, czyli robota indeksującego, przeznaczonego dla twórców stron internetowych i jego duża aktywność w ostatnich tygodniach wywołały falę spekulacji na temat planów Apple związanych z rynkiem wyszukiwarek internetowych. Jeśli wierzyć plotkom, gigant z Cupertino ma pracować nad własnym rozwiązaniem, konkurencyjnym dla takich gigantów jak Google, Microsoft czy DuckDuckGo. Dowodem na to miałaby być między innymi duża aktualizacja crawlera od Apple, która obejmowała nową technikę weryfikacji źródła ruchu z Applebot. Wprowadzono w niej na przykład inny mechanizm analizujący dane, który pozwala oddzielić od siebie zapytania z urządzeń mobilnych i pozostałych komputerów.

Opisywana aktualizacja jest zestawiana z nowymi ofertami pracy dla ekspertów ds. przetwarzania informacji/wyników wyszukiwania, oraz nieustającymi pracami nad możliwościami systemowej wyszukiwarki Spotlight. Zdaniem niektórych obserwatorów jest to związane właśnie z tworzeniem własnego narzędzia do wyszukiwania treści w internecie.

Ile w tym prawdy, ciężko powiedzieć, ale nawet jeśli Apple pracuje nad swoją wyszukiwarką, to raczej nieprędko o niej usłyszymy. Zwłaszcza, że firma kierowana przez Tima Cooka nie musi nigdzie się spieszyć, zasilana cyklicznie gotówką przez Google w ramach umowy, gwarantującej, że domyślną wyszukiwarką w sprzętach od Apple będzie ta dostarczana przez firmę z Mountain View.

 

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,