APU Ryzen 2500U przetestowany w AotS

Do sieci trafiły pierwsze informacje o nowym APU firmy AMD, wyposażonym w cztery rdzenie x86 Zen z obsługą ośmiu wątków oraz IGP AMD 1500 bazujący na architekturze Vega. Nieznany do tej pory model nosi symbol Ryzen 5 2500U i najprawdopodobniej jest układem mobilnym. Biorąc pod uwagę fakt, że koncern z Sunnyvale upodobnił swoje oznaczenia do tych używanych przez Intela, możemy mieć do czynienia z niskonapięciowym procesorem o bardzo niskim TDP. Poznaliśmy też wydajność graficzną nowego rozwiązania dzięki zrzutowi ekranu pochodzącemu z wbudowanego w grę Ashes of the Singularity benchmarku.

Ryzen 5 2500U uzyskał w nim 500 pkt przy mieszanych ustawieniach (różna szczegółowość składowych) i rozdzielczości 1080p. Nowy APU ustępuje zatem TOPowym rozwiązaniom Intela, ale też nie wiemy z jak pozycjonowanym chipem mamy do czynienia. 
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,