ARM prezentuje procesor wyświetlania Mali-Cetus

Mali-Cetus jest nowym procesorem wyświetlania obrazu od firmy ARM odpowiedzialnym za przekształcanie elementów wyświetlanych na ekranie. Jednostka ta ściśle współpracuje z GPU dokonując skalowania, rotacji czy przesunięcia elementów renderowanych przez procesor graficzny. Dzięki temu SoC zużywa mniej energii, bo nie wszystkie elementy muszą być za każdym razem renderowane od nowa. Cetus jest w stanie dokonywać przekształceń elementów interfejsu na ośmiu niezależnych warstwach i pozwala na łatwe operowania współrzędną Z.

Producent zachwala wsparcie dla ekranów o wysokiej rozdzielczości 4K i technologii HDR. Nawet przy tak wysokiej rozdzielczości nowy procesor ARMa jest w stanie generować animacje interfejsu z prędkością 90 klatek na sekundę. Do tego dochodzi optymalizacja pod kątem współpracy z systemami Android oraz funkcja Quad scalling.

Źródło: twojepc.pl


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,