Qualcomm chce zakazu importu iPhone

Qualcomm to jeden z największych producentów modemów dla urządzeń mobilnych którego produkty znajdziemy w dziesiątkach popularnych urządzeń, w tym w iPhone’ach. W związku z silną pozycją rynkową producent ten nie wacha się przed stosowaniem wygórowanej marży, co nie wszystkim się podoba. Wśród niezadowolonych z ceny za jeden chip jest też Apple, które w najnowszej generacji swoich urządzeń stosuje zarówno modemy Intela jak i Qualcomma.

Koncern z Cupertino sprzeciwiał się też żądaniom Qualcomma, który chciał opłaty licencyjnej za każdego wyprodukowanego iPhone’a bez względu na zastosowany chip. Ostatecznie w kwietniu Apple wstrzymało zapłatę za licencję, co zaogniło cały spór. Prawnicy Qualcomma zdecydowali się na złożenie wniosku do Międzynarodowej Komisji ds. Handlu o ukaranie Apple zakazem importu z Chin wszystkich wyprodukowanych tam iPhone’ów.

Wcześniej wspomniana firma zarzucała Apple, że ta celowo obniża wydajność modemów w iPhone’ach 7 tak by użytkownicy nie zauważyli różnicy w stosunku do modeli z układami Intela.

Źródło: twojepc.pl


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,