Chipset AMX X590 jednak nie trafi na rynek

Niedawno w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, według których AMD może przygotować jeszcze jeden chipset, pozycjonowany wyżej niż X570 i będący jego ulepszoną wersją. Wszystko dlatego, że twórca programu DRAM Calculator analizując pliki BIOSu płyty głównej z chipsetem X570, odnalezł w nich wpisy dotyczące chipsetu o nazwie X590, i postanowił opublikować zrzut ekranu na swoich profilu na Twitterze. Firma AMD postanowiła nie odnosić się do tej sprawy i nie zabierać głosu. Tymczasem portal GamersNexus powołując się na własne źródła zbliżone do jednego z producentów płyt głównych informuje, że chipset X590 nie trafi na rynek.

Według tych informacji, AMD planowało początkowo wydanie dwóch chipsetów wraz z nowymi procesorami Ryzen 3. generacji. Miały to być X590 obsługujący PCI-Express 4.0, oraz tańszy X570 obsługujący PCI-Express 3.0. Ostatecznie zrezygnowano z planów wydania drugiego z wymienionych chipsetów, a dla zachowania ciągłości nazewnictwa X590 wprowadzono do sprzedaży pod nazwą X570.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,