Intel pisze do swoich pracowników: Przed nami trudny okres

Użytkownik Reddita o nicku „scv_good_to_go”, udostępnił artykuł opublikowany na wewnętrznym portalu firmy Intel zatytułowanym „Circuit News”. Artykuł odnosi się do konkurencyjnej firmy AMD i podkreśla ogromny postęp poczyniony przez nią w ostatnim czasie. W artykule adresowanym do pracowników Intela można przeczytać m.in. "Obie firmy zostały uruchomione w Dolinie Krzemowej w odległości kilku mil i kilku miesięcy od siebie, i od ponad 50 lat konkurują o wielu takich samych klientów. Chociaż w ciągu ostatnich pięciu dekad Intel wzrósł do ponad 10-krotności wielkości AMD, to obecnie konkurencyjne zagrożenie ze strony AMD dla firmy Intel jest największe od lat".

W dalszej części artykułu Intel informuje pracowników, że "Wkraczamy teraz w najnowszy rozdział jednej z najdłużej trwających rywalizacji biznesowych w branży technologicznej" oraz że "2018 r był dla AMD drugim z rzędu rokiem ponad 20% wzrostu rocznego przychodu, w dużej mierze dzięki najnowszym produktom Ryzen dla komputerów stacjonarnych oraz EPYC dla przedsiębiorstw, chmury i centrum danych", co jest efektem "strategicznego ponownego skoncentrowanie się AMD na wysokowydajnych produktach klasy premium dla segmentów rynku komputerów, centrów danych i serwerów".

W artykule Intel przyznaje także wprost "Przed nami trudny okres" i dodaje, że w najbliższym czasie niektóre jego produkty nie będą w stanie nawiązać rywalizacji z konkurencyjnymi produktami AMD.

W dalszej części listu Intel mówi o tym, gdzie widzi największe wyzwania związane z nowymi produktami AMD, oraz co może im przeciwstawić. W tym kontekście krzemowy gigant wymienia m.in. nakierowanie na klienta i "dostarczanie najlepsze partnerstw w branży", rozpoczęcie publicznej debaty na temat benchmarków, podając Cinebench jako przykład benchmarku, który faworyzuje liczbę rdzeni ponad inne cechy procesorów, oraz taki rozwój oprogramowania lub elementów kodu oprogramowania, aby wykorzystać wyjątkowe funkcje architektury Intela. W tym kontekście w artykule do pracowników Intel podkreśla, że zatrudnia 15 000 developerów oprogramowania, tj. więcej niż wynosi liczba wszystkich pracowników AMD.

Z całością artykułu można zapoznać się tutaj (w języku angielskim).


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,