Radeon RX 5700XT 50th Anniversary Editon będzie dostępny w Europie

Firma AMD oprócz nowych kart Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700XT przygotowała także specjalną wersję modelu Radeon RX 5700XT dedykowaną dla entuzjastów. Jest to Radeon RX 5700XT w wersji 50th Anniversary Editon, wyróżniający się złotym wykończeniem obudowy systemu chłodzenia, autografem Lisy Su oraz wyższymi o 75 MHz zegarami taktującymi GPU. Karta będzie dostępna w sprzedaży wyłącznie w witrynie AMD.com, dlatego też tuż po ogłoszeniu tej informacji pojawiły się głosy krytyki, według których produktu nie będzie można kupić w Europie. Głos w sprawie zabrał przedstawiciel AMD.

Poinformował on, że w najbliższym czasie działalność sklepu AMD.com zostanie rozszerzona na kilkanaście krajów europejskich. Dzięki temu Radeon RX 5700XT 50th Anniversary Editon będą mogli nabyć nie tylko obywatele USA i Chin, ale także: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Przedstawiciel AMD przeprosił jednocześnie, że oferta AMD.com nadal nie będzie globalna, ale dodał, że AMD pracuje nad tym, aby w późniejszym czasie rozszerzyć działalność sklepu o inne regiony i kraje niż wymienione powyżej.