Defender wbudowany w Windows 7 nie chroni przed ransomware

Od kilku dni Microsoft dumnie zachwala, że Windows Defender umie sobie radzić ze złośliwym oprogramowaniem szyfrującym pliki o nazwie Wannacry i użytkownicy systemów z rodziny Windows nie muszą szukać dodatkowej ochrony przed tego typu zagrożeniami. Producent zapomniał tylko dodać, że Defender w Windows 8.1 i 10 znacząco różni się od tego wykorzystywanego w Windows 7. O ile najnowsze wersje okienek faktycznie są chronione przed Wannacry zaraz po zainstalowaniu, tak popularna siódemka wymaga dodatkowego wsparcia, chociażby w postaci darmowego Security Essentials.

Podatność na ataki ransomware gołego Windows 7 potwierdził Michael Horowitz z Computerworld, rozpoczynając przy tym kampanię informacyjną mającą na celu uświadomienie tych użytkowników, którzy korzystają z Windows 7 i nie mają żadnego dodatkowego narzędzia zabezpieczającego ich komputery PC. Cóż, ostrzeżeń nigdy za wiele.

Źródło: twojepc.pl


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,