Do końca roku koszt 1GB w 512GB SSD spadnie poniżej 10 centów

Firma TrendForce zapowiada dalszy spadek cen nośników SSD który doprowadzi do większej popularności nośników 512GB i dalszego umocnienia pozycji 256GB dysków kosztem tradycyjnych HDD. Ostatecznie koszt zakupu do końca roku ma spaść na tyle, że w przypadku modeli z pamięciami typu TLC cena za 1GB w modelu 512GB będzie wynosić poniżej 10 centów. Ma się przy tym utrzymać obecny trend wyceny nośników z interfejsem PCI-Express i SATA, których cena będzie niemal identyczna w obrębie tego samego modelu. Tylko w drugim kwartale 2019 roku Trend Force spodziewa się 15-26% spadku cen pojemnych SSD z interfejsem SATA i 16-37% obniżki w przypadku nośników z PCI-Express.

Przy okazji obserwujemy efekt wypierania dysków magnetycznych przez ich półprzewodnikowe odpowiedniki. Aktualnie ponad połowa nowych laptopów jest wyposażona w dyski SSD.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,