TUM_APISAK potwierdza istnienie 16-rdzeniowego Ryzena 3000

TUM_APISAK opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter nową informację na temat jednego z nadchodzących procesorów firmy AMD z serii Ryzen 3000. Mowa o próbce inżynieryjnej modelu wyposażonego w 16 rdzeni x86 Zen 2 z obsługą 32 wątków, która pracowała z zegarem 3.2GHz (4.2GHz z Turbo) współpracując z płytą główną wyposażoną w chipset X570 i podstawkę AM4. Mamy zatem kolejne potwierdzenie na zwiększenie liczby rdzeni z 8 do 16 w średnim segmencie cenowym, co obiektywnie rzecz ujmując jest bardzo dobrą wiadomością. Jeśli chodzi o same zegary, to należy pamiętać, że w przypadku próbek inżynieryjnych zawsze są one niższe niż w modelach, które trafiają do sklepów.

Nie ma się jednak co oszukiwać. Zapewne 16 rdzeniowy Ryzen będzie pod tym względem oferować zegary zbliżone do 16-rdzeniowego Threadrippera 2950X, który pracuje z częstotliwością 3,5GHz (4,4GHz z Turbo).


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,