Foxconn przeniesie produkcję iPhoneów poza Chiny?

W obawie przed nasilaniem się wojny handlowej na linii USA – Chiny firma Foxconn Semiconductor zapowiedziała dalszy rozwój fabryk zlokalizowanych poza granicami Państwa Środka. Aktualnie 25% placówek koncernu mieści się poza Chinami z czego duża część w Indiach. Zdaniem Younga Liu, dyrektora działu zajmującego się produkcją układów scalonych, jego firma może bardzo szybko zwiększyć moce przerobowe dużej części z nich omijając tym samym niekorzystne regulacje prawne. Wśród klientów Foxconna poinformowanych o takiej możliwości jest między innymi firma Apple, która od lat korzysta z usług chińskiego producenta.

Ciężko ocenić czy produkcja iPhone’ów faktycznie trafi poza Chiny. Zwłaszcza, że Apple nie zgłaszało ponoć póki co zastrzeżeń co do miejsca ich produkcji. Podobnie sprawa ma się z innymi producentami sprzętu. 

Tak czy siak z całej tej wojny najbardziej zadowolone są chyba na razie wspomniane przed chwilą Indie, które mogą sporo zyskać na utarczkach polityków.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,