Hopper kolejną po Ampere generacją GPU od Nvidia

Nvidia już od ponad dekady nazywa kolejne generacje swoich architektur graficznych na cześć uczonych, którzy w swoim czasie przyczynili się do znacznego rozwoju nauki i techniki. Zapoczątkowała to w 2008 roku generacja kart o nazwie Tesla, po której na rynek trafiły kolejno serie: Fermi, Kepler, Maxwell, Pascal, Volta i Turing. Aktualnie przygotowywana przez Nvidia kolejna generacja GPU nosi nazwę kodową Ampere, na cześć francuskiego fizyka André Ampère, od którego nazwiska nazwano jednostkę natężenia prądu elektrycznego. Kolejna po niej generacja GPU od Nvidia może otrzymać nazwę kodową Hopper, co ma upamiętnić Grace Hopper, programistkę komputera Harvard Mark 1.

Nazwa "Nvidia Hopper" została właśnie zarejestrowane jako znak handlowy w amerykańskim urzędzie patentowym. O tym, że Hopper będzie następną po Ampere nazwą kolejnej generacji GPU od Nvidia informował jeszcze w czerwu użytkownik Twittera o nicku kopite7kimi, znany już z dostarczania wiarygodnych informacji na temat nazw kodowych przyszłych generacji produktów Nvidia.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,