Huawei prezentuje inteligentne okulary

Huawei zaprezentował własny koncept inteligentnych okularów, które niebawem trafią do portfolio chińskiego giganta w formie gotowego produktu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań nowy gadget nie posiada żadnego wyświetlacza i nie potrafi prezentować treści w formie wizualnej. Zamiast tego okulary służą do komunikacji głosowej i są wyposażone w stereofoniczne głośniki, dwa mikrofony, anteny i moduł do ładowania bezprzewodowego korzystający z NFC. Głośniki zostały przy tym umiejscowione w taki sposób by użytkownik wyraźnie słyszał treść rozmowy lub komunikatów bez przeszkadzania osobom przebywającym w jego otoczeniu.

Od strony wizualnej za ogólną budowę i design będzie odpowiadać firma Gentle Monster, a chińczycy dostarczą sprzęt i oprogramowanie. Wiadomo również, że Huawei chce sprzedawać swoje okulary w zestawie z etui, które posłuży w charakterze ładowarki i banku energii.

Więcej informacji poznamy w momencie premiery, czyli w lipcu tego roku.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,