Intel odpowiada na informacje o zleceniu produkcji niektórych CPU Samsungowi

Przed weekendem w Internecie pojawiły się doniesienia, informując ze o tym, że Intel prawdopodobnie zlecił Samsungowi produkcję niektórych ze swoich procesorów. Informację taką podał południowokoreański serwis Pulse News, informując o zawarciu przez Intela umowy z Samsungiem na produkcję układów scalonych, którymi miały być wybrane procesory ogólnego przeznaczenia. Informacja szybko spotkała się z reakcją Intela, który wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie, o następującej treści: "Zwiększamy wykorzystanie naszych fabryk i będziemy produkować więcej procesorów w naszych zakładach. Doniesienia medialne na temat umowy z zewnętrznymi firmami na produkcję CPU są nieścisłe".

Tym samym krzemowy gigant zaprzeczył temu, jakoby zlecił produkcję niektórych CPU Samsungowi, natomiast nie zaprzeczył samemu faktowi zawarcia takiej umowy z koreańskim gigantem.

Może to oznaczać, że w zakładach Samsunga powstawać będą inne układy scalone dla Intela, niebędące procesorami ogólnego przeznaczenia, jak np. chipsety do płyt głównych. Odciążone w ten sposób 14nm linie produkcyjne Intela będą mogły natomiast wytwarzać więcej CPU.