Najnowsze statystyki sprzedaży CPU w Mindfactory

Jak co miesiąc w sieci pojawił się najnowszy raport prezentujący wyniki sprzedaży procesorów Intela i AMD w niemieckim sklepie Mindfactory. W listopadzie, piąty miesiąc z rzędu klienci Mindfactory zdecydowanie częściej wybierali procesory AMD aniżeli procesory Intela, a dużą popularnością cieszyły się najnowsze Ryzeny 3. generacji. Sumarycznie sprzedaż CPU AMD była 5 razy większa aniżeli procesorów Intela, i wyniosła około 26 000 sztuk - 82 procent ogólnej sprzedaży CPU w tym sklepie. Sprzedaż CPU Intela wyniosła około 5500 sztuk, co stanowi 18 procent sprzedaży.

W porównaniu do października, sprzedaż CPU w tym sklepie wyraźnie wzrosła - co można powiązać z nadchodzącą gwiazdką i okresem przedświatecznych zakupów, a zdecydowanie większą część ze wzrostu sprzedaży skosumowała firma AMD, powiększając sprzedaż z około 18 000 do 26 000 sztuk CPU, podczas gdy sprzedaż CPU Intela wzrosła z około 5000 sztuk w październiku do 5500 sztuk w listopadzie.

Przełożyło się to na wzrost wpływów ze sprzedaży CPU AMD - 77 procent sumy pieniędzy zapłaconej za procesory to wpłaty za zakupione procesory AMD, a 23 procent to wpłaty za zakupione procesory Intela, podczas gdy w październiku 73 procent sumy zapłaconej za procesory było wpłatami za zakupione procesory AMD.