Intel uruchamia projekt Athena i idzie na wojnę z ARM

Podczas styczniowych targów CES Intel zapowiedział szturm na rynek urządzeń ultramobilnych za sprawą projektu Athena, a teraz zaczyna wcielać swój plan w życie otwierając placówki w Taipei, Szanghaju oraz w Kalifornijskim Folsom. Pod imieniem greckiej bogini mądrości kryje się program w ramach którego Intel będzie pomagać producentom laptopów tworzyć efektywne ultrabooki zbudowane oczywiście w oparciu o jego CPU z serii U i Y. Projekt zakłada, że wszystkie laptopy powstałe w jego ramach mają być nieustannie podłączone do Internetu za sprawą sieci 5G, muszą radzić sobie dobrze z algorytmami AI, wychodzić ze stanu uśpienia niemal natychmiast i pracować co najmniej 20h na zasilaniu bateryjnym.

Laboratoria Intela będą badać nadesłany przez producentów sprzęt pod kątem jego dopracowania, a ich uruchomienie jest zaplanowane w czerwcu bieżącego roku. Chipzilla ma nadzieję, że dzięki temu posunięciu powstrzyma ekspansję ARM na rynku niskowydajnych urządzeń przenośnych.

 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,