Marvell kupuje Aquantię za 452 miliony dolarów

Marvell ogłosił przejęcie firmy Aquantia, zajmującej się produkcją układów sieciowych dedykowanych różnego rodzaju zastosowaniom. W jej portfolio znajdują się między innymi produkty stworzone z myślą o samochodach autonomicznych, z których skorzystała swego czasu Nvidia projektując moduły Xavier i Pegasus Drive AGX. Prawdopodobnie to właśnie ten aspekt działalności najbardziej zainteresował Marvella, który zdecydował się zapłacić dotychczasowym akcjonariuszom $13.25 za akcję, co w sumie przełożyło się na kwotę 452 milionów dolarów.

Z punktu widzenia dotychczasowych akcjonariuszy Aquantii jest to bardzo dobra nowina. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fatalne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku w których przedsiębiorstwo odnotowało ogromny spadek przychodów sięgający 42% (do 17 milionów), co doprowadziło do równie dużej straty finansowej wynoszącej $13 milionów.
 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,