Konsola Ataribox - cena i data premiery

Firma Atari, upadły gigant branży cyfrowej rozrywki, jakiś czas temu zapowiedziała powrót na rynek konsol za sprawą urządzenia o nazwie Ataribox. Nowy model będzie umożliwiał granie w stare tytuły z bazy gier retro, oraz nowe produkcje. Teraz producent zdradził nieco więcej informacji na temat konsoli, a także wstępną cenę i datę premiery. Konsola zostanie wyposażona w specjalnie spersonalizowany system operacyjny Linux oraz procesor od AMD z układem graficznym Radeon. Urządzenie ma kosztować 250-300 USD i być dostępne w sprzedaży wiosną nadchodzącego roku.

Oprócz funkcji konsoli urządzenie ma pełnić także funkcje multimedialnej przystawki do telewizora, pozwalając streamować czy też swobodnie korzystać z przeglądarki internetowej. Faeragal Mac Canuladh z Atari twierdzi, że Ataribox zaoferuje pod tym względem znacznie większą elastyczność, otwartość i wydajność, niż funkcje smart TV w telewizorach. Klasyczne gry retro od Atari mają być na konsoli fabryczne preinstalowane.

Konsola będzie posiadać slot na karty SD, łącze GigabitEthernet, wyjście HDMI i cztery porty USB. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: czarno-czerwona i czarno-drewniana.