Niereferencyjne Radeony RX Vega dopiero w listopadzie

Od debiutu kart Radeon RX Vega minął już ponad miesiąc, a tymczasem na rynku wciąż nie pojawił się ani jeden model niereferencyjny. Według najnowszych informacji uzyskanych przez portal Hardware.fr u producentów kart graficznych, taki stan rzeczy potrwa jeszcze pewien okres czasu. Aktualnie wytwórcy otrzymują od AMD gotowe referencyjne karty graficzne, które tylko pakują we własne pudełka. Brak w ofercie wersji niereferencyjnych spowodowany jest bezpośrednio brakiem dostaw ze strony AMD samodzielnych układów GPU Vega. Takie dostawy mają rozpocząć się dopiero w połowie października.

Po uwzględnieniu czasu jaki wytwórcy muszą mieć na przetestowanie swoich wersji niereferencyjnych oznacza, że w sprzedaży niereferencyjne modele kart Radeon RX Vega pojawią się dopiero pod koniec listopada.


Według Hardware.fr jedynym wyjątkiem ma być tutaj firma ASUS, która otrzymała od AMD większą ilość próbek GPU Vega niż pozostali producenci, i posiada już w pełni gotowe i przetestowane modele kart Strix z układami Vega. W efekcie dostawy kart Strix do kanałów sprzedaży będą mogły zostać uruchomione jeszcze w październiku, zaraz po tym, gdy tylko AMD zacznie dostarczać producentom samodzielne układy GPU Vega.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,