Nintendo Switch z lepszą sprzedażą niż PlayStation 4 w Japonii

To dość spore zaskoczenie, ale japońskie media poinformowały właśnie, że spośród obecnych w sprzedaży konsol, Nintendo Switch wyprzedziło pod względem sprzedaży konsole PlayStation 4. Od momentu premiery w Japonii sprzedanych zostało już 8 mln 125 tysięcy konsol Nintendo Switch. Natomiast konsole PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro zostały sprzedane w sumarycznej licznie 8 mln 77 tysięcy sztuk. Warto przy tym dodać, że urządzenie Nintendo zadebiutowało na rynku dopiero w 2017 roku, aż trzy lata po premierze PS4. To świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Switch w Japonii.

Spośród innych konsol, swoich nabywców w Japonii znalazło 1 mln 53 tysiące konsol Xbox One S i Xbox One X, 5 milonów 859 tysięcy konsol Play Station Vita, 5 milonów 877 tysięcy sztuk Nintendo 3DS. Wszystkie dane sprzedaży podane są od momentu debiutu urządzeń na rynku.

Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada. Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,