Ogromne problemy z dostępnością Intel Core 8. generacji

Kilka dni po oficjalnym debiucie najnowszych procesorów Intel Core 8. generacji potwierdzają się przedpremierowe przecieki o bardzo słabej dostępności nowych procesorów. W Polsce procesory trafiły do nielicznych sklepów tylko w niewielkich ilościach, i w większości z nich są już wyprzedane – spośród 10 znanych sklepów internetowych, Core i7 8700K jest aktualnie dostępny już tylko w jednym z nich. Równie słaba dostępność (zwłaszcza modeli z odblokowanym mnożnikiem) występuje w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Dla przykładu Amerykański Newegg wyprzedał już wszystkie posiadane Core i7 8700K.

Jednocześnie sklep poinformował, że złożył nowe zamówienie, jednak jego wielkość to tylko 300 sztuk, a termin dostawy został określony przez Intela na 3 do 5 tygodni. Natomiast w przypadku Core i5 8600K w związku niewielką dostępnością tego procesora sklep wprowadził limit zamówień - jeden procesor na jednego zarejestrowanego klienta, oraz wydłużył czas dostawy do 15-20 dni.

Wygląda więc na to, że osoby które chcą zakupić jeden z flagowych procesorów Intela 8. generacji, a nie zdążyły tego jeszcze zrobić, muszą uzbroić się w trochę cierpliwości.