OpenID Foundation krytykuje mechanizm Zaloguj z Apple

OpenID Foundation twierdzi, że zaprezentowana podczas WWDC (Worldwide Developers Conference) funkcja zaloguj z Apple zamiast zwiększać bezpieczeństwo użytkowników wystawi ich na większe ryzyko. Jest to ponoć spowodowane dużymi rozbieżnościami pomiędzy powszechnie stosowanym protokołem OpenID a rozwiązaniem firmy z siedzibą w Cupertino. Dlatego też podmiot ten sugeruje dostosowanie się do obowiązujących norm z użyciem oprogramowania OpenID Connect Self Certification Test Suite oraz przyłączenie się do stowarzyszenia OpenID. Ciężko powiedzieć jak do tych zarzutów odniesie się Apple, zwłaszcza, że to właśnie odrębny model działania ma być siłą Zaloguj z Apple.

W przeciwieństwie do metod konkurencji logowanie ma się odbywać z wykorzystaniem losowo generowanych na serwerach Apple danych które mają uniemożliwić śledzenie aktywności użytkownika utrudniając proces zbierania danych.

Aktualnie członkami OpenID Foundation są takie podmioty jak Google, Microsoft oraz PayPal.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,