Podczas CES 2020 AMD pokaże nam RDNA 2?

Użytkownik portalu Chiphell o nicku Wjm47196 twierdzi, że podczas tegorocznych targów CES 2020 AMD zaprezentuje drugą generację architektury GPU o kodowej nazwie RDNA2. Będzie to w pełni nowy twór który trafi do przyszłych GPU produkowanych w litografii 7nm+. Dla porównania aktualna rodzina Radeonów korzysta z rdzeni Navi które de facto stanowią miks architektury RDNA gen 1 i znanej z Vegi GCN. Jeśli wierzyć plotkom, to nowe produkty od AMD będą oferować znacznie wyższą efektywność energetyczną, a sam GPU zapewni wsparcie zarówno dla pamięci HBM2 jak i GDDR6.

Inne źródła twierdzą z kolei, że nowa litografia TSMC jest bardzo udana i to między innymi dzięki niej nie tylko następca Navi sporo zyska, ale i Zen 3 osiągnie wyższy współczynnik IPC niż pierwotnie zakładano. Oczywiście nie wiadomo ile w tym prawdy i dlatego trzeba do takich rewelacji podchodzić z pewnym dystansem.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,