Procesory AMD Ryzen 3 1200 z ośmioma rdzeniami

Przed dwoma miesiącami na rynek trafiły partie sześciordzeniowych procesorów Ryzen 5 1600 oraz Ryzen 5 1600X, które faktycznie posiadały w pełni aktywne 8 rdzeni obsługujące 16 wątków. Wygląda na to, że teraz mamy powtórkę z rozrywki, a bohaterem jest najtańszy w serii, kosztujący około 400 złotych, czterordzeniowy i czterowątkowy Ryzen 3 1200. Informacją o tym podzielił się jeden z rosyjskich klientów, który po zakupie stwierdził, że jego procesor Ryzen 3 1200 faktycznie posiada aktywne wszystkie 8 rdzeni. Ponieważ model ten nie obsługuje SMT, liczba przetwarzanych wątków to też osiem.

Użytkownik wykonał testy potwierdzające około 2-krotnie wyższą wydajność procesora w testach wielowątkowych, w porównaniu do standardowego 4-rdzeniowego Ryzena 3 1200, a następnie zmontował i zamieścił w sieci film wideo.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,