Samsung naprawia źle działający czytnik linii papilarnych w Galaxy S10 i Note 10

Samsung opublikował nową aktualizację bezpieczeństwa dla smartfonów Galaxy Note 10 i Galaxy S10. Naprawia ona problem związany z wadliwie działającym czytnikiem linii papilarnych który przez błąd w kodzie można było bardzo prosto oszukać. Wystarczyło jedynie nakleić na wyświetlacz folię ochronną by urządzenie zaczęło się gubić rozpoznając jako poprawny każdy z przyłożonych palców. Cała sprawa została nagłośniona tydzień temu, a w odpowiedzi na tak poważny problem część banków zdecydowała się wyłączyć identyfikację biometryczną na wymienionych urządzeniach.

Co istotne wiele wskazuje na to, że Samsung świetnie zdawał sobie sprawę z ułomności swojego oprogramowania i dlatego oferował folie z wycięciem na kciuk w miejscu czytnika. Wada nie dotyczy starszych modeli oraz niskobudżetowych smartfonów z uwagi na inną technologię jaką w nich zastosowano. Południowokoreański producent zdecydował się wykorzystać w swoich TOPowych modelach opracowany przez Qualcomma ultrasoniczny czytnik linii papilarnych, który do rozpoznawania linii papilarnych wykorzystuje technologię mapowania w 3D za pomocą fal dźwiękowych. Jak się okazało jego implementacja nie poszła zgodnie z planem.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,