Skyfall i Solace - pierwsze ataki bazujące na lukach w procesorach?

Według najnowszych informacji, mogły powstać już pierwsze exploity o nazwie Skyfall oraz Solace, wykorzystujące upublicznione niedawno luki Meltdown i Spectre w procesorach. Jeśli to jest prawda, to niestety informacja nie jest zbyt pomyślna dla większości użytkowników komputerów - przypomnijmy, że luka Meltdown z dużym prawdopodobieństwem wciąż nie jest załatana na bardzo wielu komputerach, a jeden z wariantów Spectre jeszcze nie doczekał się poprawek. Pojawienie się złośliwego oprogramowania mogącego wykorzystać te podatności śledzą na pewno specjaliści zatrudnieni w wielu firmach z dziedziny cyberbezpieczeństwa na całym świecie.

Alarm został wszczęty kilka dni temu przez użytkowników, którzy zauważyli fakt zarejestrowania domen skyfallattack.com oraz solaceattack.com. Wszelkie informacje są aktualnie objęte embargiem. W chwili obecnej ze względów bezpieczeńśtwa wszelkie szczegółowe informacje na ten temat są objęte embargiem.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,