Sony zapowiada PlayStation 5 i prezentuje logo konsoli

Microsoft niedawno zaskoczył wszystkich, i oficjalnie zaprezentował swoją konsolę do gier kolejnej generacji - Xbox Series X, pokazując jej wygląd oraz zdradzając ogólną specyfikację techniczną. Było to na tyle zaskakujące, że prezentacja odbyła się prawie rok przed debiutem urządzenia, który ma nastąpić dopiero w 4 kwartale. Z tego powodu część graczy spodziewała się, że podczas targów CES, w odpowiedzi Sony także zaprezentuje przygotowywane przez siebie PlayStation 5. Tymczasem żadna prezentacja PlayStation 5 nie miała miejsca, a Sony ograniczyło się tylko do zapowiedzi, że taka konsola pojawi się w tym roku.

Zdradzono też, że urządzenie będzie wyposażone w bardzo szybki nośnik SSD, obsługę śledzenia promieni w grach, czytnik płyt Ultra HD Blu Ray oraz system dźwięku przestrzennego 3D Audio. Zapowiedziano też, że kontroler DualShock 5 będzie wyposażony w zupełnie nowy system wibracji wzbogacony o technikę hapatyczną, dzięki któremu gracz będzie mógł poczuć znacznie więcej wrażeń niż do tej pory, np. przesypywanie piasku w dłoniach.

Na koniec zaprezentowano logo PlayStation 5, którego wygląd nie jest w żaden sposób zaskakujący.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,