Tegoroczne APU dostaną Zen+ i Vegę w 12nm

Oprócz desktopowych Ryzenów w tym roku zadebiutują też układy APU o kodowej nazwie Picasso przeznaczone dla podstawki AM4. W przeciwieństwie do CPU w układach heterogenicznych znajdziemy nieco starsze technologie, co zapewne jest związane z uzyskiem litografii 7nm. Linie produkcyjne nie są przecież z gumy i dlatego też APU Ryzen 3xxx będą wykonane w technologii 12nm stanowiąc połączenie architektury x86 Zen+ oraz Vegi. Dotychczasowe przecieki sugerują, że jednym z zaplanowanych modeli będzie Ryzen 3 3200G oferujący 4 rdzenie i 4 wątki Zen+ taktowane zegarem 3,6GHz (3,9GHz z Turbo) oraz IGP z 512 procesorami strumieniowymi pracującymi z częstotliwością 1250MHz.

Reasumując możemy się spodziewać nieco wyższej wydajności niż w przypadku obecnie sprzedawanych APU, ale na przełom nie ma co liczyć.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,