TSMC zwiększy zatrudnienie o 4000 osób

Firma TSMC od kilku lat wyrasta na światowego lidera w dziedzinie produkcji układów scalonych. Producent od dłuższego czasu inwestuje znaczne środki finansowe w rozbudowę swoich fabryk, badania i rozwój oraz opracowywanie kolejnych procesów litograficznych. Nakłady te zaczęły się spłacać z nawiązką w ostatnim czasie, kiedy TSMC oferuje nowe procesy litograficzne często najwcześniej na rynku, i co bardzo ważne - przy dość wysokim uzysku, czyli odsetku sprawnych chipów. Z tego powodu dla wielu kontrahentów TSMC jest obecnie pierwszym wyborem, a Tajwańskie przedsiębiorstwo może wręcz wybierać dla kogo zechce produkować układy krzemowe.

Aktualnie TSMC oferuje procesy litograficzne 7nm i 7nm+ z EUV, na bazie których w niedalekiej przyszłości opracowane i udostępnione zostaną także techniki 6nm i 5nm.

TSMC rozwija też zupełnie nową litografię 3nm, z myślą o której planuje wydać około 15 miliardów dolarów na badania i rozwój. Producent poinformował właśnie, że z powodu wzmożonej liczby pracy zamierza powiększyć swoje zatrudnienie o 4000 nowych inżynierów. Większość z nich zasili działy badawczo-rozwojowe, a ich zatrudnienie ma pomóc TSMC sprostać przyjętym celom związanym z opracowaniem litografii 3nm.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,