Cloud computing a koszty IT - jak zaoszczędzić na infrastrukturze technologicznej firmy?

Cloud computing - czym jest? 

Cloud computing, czyli chmura obliczeniowa, jest nowoczesną i innowacyjną usługą. Sprowadza się ona do zdalnego dostarczania usług IT. Hostowane są one w zewnętrznych centrach danych zamiast na lokalnym serwerze. Te firmy, które decydują się na skorzystanie z cloud computingu, odnoszą wiele korzyści. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że nie muszą tworzyć własnej infrastruktury IT. To z kolei umożliwia ograniczenie kosztów, zaś firma może skupiać się na  rozwijaniu swojej oferty i docieraniu do kolejnych klientów. 

Dlaczego technologia cloud computing jest uznawana za innowacyjną i nowoczesną? Wielu specjalistów podkreśla, że jest to prawdziwa rewolucja, gdyż dzięki tej usłudze firmowe dane nie są przechowywane na dyskach komputerów, tylko w przestrzeni cyfrowej, a dokładniej na serwerach ulokowanych poza lokalną siecią danej firmy - na chmurze. Niewątpliwą zaletą omawianej technologii jest fakt, iż poziom bezpieczeństwa danych przetwarzanych przez firmę jest nieporównywalnie wyższy. Dodatkowo, cała procedura przekazywania informacji przebiega o wiele sprawniej. 

Firmy stawiające na cloud computing odnoszą także inną korzyść. Chodzi tutaj o to, że nie ma problemów wynikających z ograniczeń sprzętowych. Często dzieje się tak, że gdy mała firma ma własne, niewielkie serwery, dochodzi do awarii wynikającej z nagłego, dużego zainteresowania stroną. Wiadomo, że utrzymanie właściwego działania stron internetowych firmy jest kwestią niezwykle istotną w kontekście zdobywania klientów - zwłaszcza, gdy chodzi o firmy prowadzące sprzedaż za pośrednictwem kanału online. 

Cloud computing - najważniejsze zalety 

Cloud computing to rewolucyjna technologia, która posiada całą masę atutów. Mowa tutaj chociażby o jej ogromnej elastyczności. Każdy z pracowników zyskuje dostęp do firmowych danych i informacji. Dodatkowo, wszystkie uprawnione osoby mogą przeglądać dane w czasie rzeczywistym na wybranym urządzeniu - komputerze, laptopie, smartfonie lub tablecie. 

Dodatkowo, współpracownicy łatwo mogą wymieniać się informacjami, ponieważ wszystkie pliki można współdzielić. Oznacza to, że każdy z nich widzi na bieżąco modyfikacje wprowadzone przez kolegów. Ponadto najczęściej usługi chmurowe są rozliczane w ramach modelu pay as you go. Oznacza to, że firma korzystająca z tej usługi płaci tylko wtedy, gdy z niej korzysta. Nie ma wtedy obaw, że będzie trzeba płacić za niewykorzystaną usługę. 

Cloud computing ma też ogromną zaletę polegającą na tym, iż cały proces wdrożenia tego oprogramowania w ramach firmy zajmuje wyjątkowo mało czasu. Rozwiązania chmurowe cechują się bardzo szeroką dostępnością. Dodatkowo na rynku funkcjonuje wielu dostawców tego typu usług, dlatego znalezienie firmy oferującej cloud computing nie powinno stanowić żadnego problemu. 

Korzystając z cloud computingu przedsiębiorstwo może też bardzo efektywnie skalować swój biznes - nie ma wówczas ryzyka, że w przypadku, gdy dojdzie do nagłego wzrostu zainteresowania stroną WWW nastąpi awaria. 

Które firmy powinny zdecydować się na cloud computing?

Implementacja cloud computing przynosi firmom wiele wymiernych korzyści. Które dokładnie przedsiębiorstwa powinny zdecydować się na wdrożenie tej nowoczesnej technologii? W sposób szczególny tym rozwiązaniem powinny zainteresować się platformy hostingowe, sklepy internetowe, portale społecznościowe czy wyszukiwarki. 

 

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,