Najnowsze telewizory na rynku - ranking 2023

Nowoczesny telewizor - czyli jaki?

Zależy ci na sprzęcie, w którym znalazły zastosowanie najlepsze innowacje? Bądź przygotowany na odpowiedni wydatek - najpewniej od kilku do kilkunastu tysięcy. Czy szukając zaawansowanego technologicznie modelu, warto sięgać po urządzenia z rozdzielczością 8K? Lepiej skupić się na innych aspektach - 8K dopiero się rozwija i minie jeszcze trochę czasu zanim stanie się obowiązującym standardem, jak 4K. Lepiej skupić się na innych kwestiach - na czele z matrycą. Jeśli pozwala ci na to budżet, zainwestuj w sprzęt OLED. Najnowsze sprzęty zostały wzbogacone o technologię QD OLED. Pozwala ona zniwelować odbicia, sprawia, że kolory są jeszcze lepiej odwzorowane, a przy tym - podwyższa jasność obrazu. Innymi słowy - rozwiązuje największe bolączki, z którymi zmagały się telewizory OLED, skądinąd świetnie oceniane.

Na jakie jeszcze aspekty warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na procesor. Świetnym przykładem jest tutaj Cognitive Processor XR z telewizorów Sony Bravia XR. Jego mocną stroną jest zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji do ciągłej analizy koloru, kontrastu czy prezentowanych detali. Wszystko po to, by zapewnić obraz najwyższej jakości - z zachowaniem barw czy głębi.

Jakie inne parametry mają też znaczenie przy wyborze sprzętu? Zwróć uwagę na dobry system smart TV - tutaj dużo zależy od subiektywnych wrażeń, możesz też posiłkować się doświadczeniami znajomych.

Oprócz tego przeanalizuj technologie optymalizacji obrazu i dźwięku, dodatkowe tryby i funkcje, łatwe sterowanie, atrakcyjny design.

Polecane najnowsze telewizory - zestawienie 2023

Zastanawiasz się, które urządzenia będą dobrą inwestycją? Zobacz chętnie kupowane, nowoczesne sprzęty, które świetnie posłużą ci wiele lat po zakupie.

  • OLED SONY XR-77A80K - to telewizor ze wspomnianej serii Sony Bravia XR. Za doskonały, 77-calowy OLED 4K przyjdzie ci zapłacić ok. 14000 zł. Jeśli cenisz jednak dostęp do najnowszych technologii, trudno o lepszą propozycję. Sercem urządzenia jest potężny procesor Cognitive Processor XR, który wspomaga cały szereg technologii, na czele z XR Triluminos Pro zapewniającą doskonałą jakość kolorów. Z kolei dopracowany kontrast to zasługa OLED XR Contrast Pro. Sprzęt świetnie sprawdzi się w domach graczy. Jest kompatybilny z konsolą nowej generacji (ma HDMI 2.1) i automatycznie uruchamia tryb Auto Low Latency Mode (ALLM). Masz również dostęp do tysięcy aplikacji w ramach Android TV.
  • SAMSUNG QE65S95BAT - zbierający świetne recenzje 65-calowy OLED 4K, za który zapłacisz niespełna 8000 zł. Doskonały kontrast, kąty widzenia, a przy tym - wysoka jasność to zasługa technologii QD OLED. Docenisz też neuronowy Procesor AI Quantum 4K, który pozwala skalować materiały do jakości zbliżonej do 4K. Docenisz zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej, a także takie technologie jak Wzmocnienie Głębi Obrazu Zaawansowany Upłynniacz Ruchu +. Sprzęt jest łatwy w obsłudze dzięki systemowi Tizen.
  • LG OLED65C21LA - kolejny OLED 4K, tym razem 65-calowy. Jego cena wynosi ok. 7400 zł. To sprzęt o dużej jasności panelu - to zasługa technologii Brightness Booster. Zwróć uwagę na procesor a9 Gen 5 AI, który nadaje obrazowi naturalnej głębi i dba o doskonałe odwzorowanie kolorów. Z kolei Dynamic Tone Mapping Pro podnosi jakość obrazu aż w 5000 obszarach wydzielonych na ekranie. Lubisz wieczorne seanse filmowe? Ucieszy cię wiadomość o zastosowaniu tutaj Dolby Vision IQ i Dolby Atmos. Sprzęt świetnie sprawdzi się jako telewizor dla miłośników gamingu. Mocną stroną urządzenia jest system webOS.
  • PHILIPS 55OLED707/12 - 55-calowy OLED 4K za mniej niż 5400 zł zachwyci cię technologią Ambilight. To kolorowe podświetlenie wzdłuż krawędzi, które dynamicznie się zmienia. Dzięki temu może poczuć się jak w samym środku akcji! W omawianym modelu masz podświetlenie Ambilight z trzech stron. Procesor P5 z AI przetwarza obraz w sposób zbliżony do ludzkiego mózgu - tak, by kolory i detale były jak najlepiej odwzorowane. Sprzęt idealnie nadaje się do gier. Masz tez łatwy dostęp do tysięcy aplikacji dzięki Android TV.

Chcesz poznać najlepsze sprzęty wszystkich producentów? Zobacz modele marek Samsung, Philips, LG, a także telewizory Sony w sklepie MediaMarkt. Oprócz dokładnej lektury specyfikacji technicznej zwróć uwagę na recenzje użytkowników.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,