Jaki Office warto kupić w 2023?

Niemal wszyscy posiadacze komputerów z systemem Windows słyszeli o zestawie aplikacji biurowych znanym pod nazwą Office. Firma Microsoft uzupełniła klasyczne portfolio produktów reprezentowane przez Microsoft Office 2021 o rozwiązanie działające w trybie hybrydowym, czyli Microsoft 365. Który pakiet Office obecnie sprawdzi się najlepiej? W którym z nich otrzymujesz najnowsze funkcje?

Jaki pakiet Microsoft Office kupisz w sklepie?

Obecnie w sklepach oferujących software takich jak Soft360 można nabyć zarówno Microsoft 365, Office 2021, jak i starsze wersje tego programu

Wersja pakietu Microsoft 365 jest oferowana w wersjach dla:

  • użytkowników domowych - wersje Family oraz Personal;
  • firm - wersje Business Basic, Business Standard oraz Business Premium.

W przypadku Aplikacji Office 2021 dla komputerów PC, można wybierać spośród wersji Home&Student;, Home&Business; oraz Professional. W obu przypadkach funkcje zaawansowane są dostępne przede wszystkim w wersjach oprogramowania dla przedsiębiorców, ale z pakietu Office w każdym przypadku można wiele wyciągnąć.

Office 2021

Warto wskazać, że Office 2021 dostępny jest wyłącznie w trybie offline, co oznacza, że wszystkie aplikacje muszą być zainstalowane bezpośrednio na komputerze. MS Office oferuje przede wszystkim klasyczne aplikacje zarówno dla użytkowników domowych, jak i małych firm. Użytkownicy oprogramowania uzyskują m.in. takie programy, jak Word, Excel, PowerPoint, Microsoft Teams czy OneNote.
Dodatkowo w wersji dla biznesu pojawia się też Outlook. Licencja pakietu Office 2021 ma charakter wieczysty, co oznacza, że raz kupiony może być stosowany do użytku domowego lub firmowego dowolnie długo, choć nie obejmuje uaktualnień.

Warto pamiętać, że początkowa pomoc techniczna dotycząca Office 2021 jest ograniczona czasowo i wygaśnie 13 października 2026 r. Microsoft zdecydował, że po tej dacie zestaw narzędzi biurowych nie będzie już dłużej aktualizowany.

Co wchodzi w skład pakietu Microsoft 365

Tym, co wyróżnia Microsoft 365, jest abonamentowy model świadczenia usługi. Użytkownik wykupuje czasową licencję, którą powinien odnawiać, aby mieć stały dostęp do nowych funkcji zarówno na komputerze PC, jak i urządzeniach mobilnych. Ta opcja uwzględnia komputery PC, Mac oraz szereg urządzeń mobilnych.

Najnowsza platforma obejmuje zarówno zestaw aplikacji do użytku biurowego (np. edytor dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych), jak i szereg zupełnie nowych lub wprawdzie znanych, ale rozbudowanych rozwiązań, w tym:

  • rozbudowane usługi pocztowe (m.in. priorytetowa skrzynka odbiorcza, automatyczny transfer wiadomości do zbiorczego archiwum, możliwość dodania swojej domeny);
  • komunikator Teams;
  • Exchange Server;
  • Yammer;
  • Share Point.

Wiele z aplikacji, jak np. Yammer i Share Point są przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw (wersje Microsoft 365 Business). Z kolei dodatkowa przestrzeń dyskowa w chmurze OneDrive to świetne rozwiązanie także dla użytkowników indywidualnych. Obszar 1 TB dla większości osób będzie więcej niż wystarczający do przechowywania efektów codziennej pracy oraz jako domowe repozytorium danych.

Klasyczny edytor tekstu Word. Czy nadal zachowasz do niego dostęp?

Korzystanie z Microsoft 365 sprawia, że zawsze otrzymujesz wszystkie świeże funkcje oraz najnowsze wersje programów Excel, Word i innych. Dzięki temu, że znaczna część funkcji jest dostępna online, tak naprawdę są to aplikacje mobilne, dostępne niezależnie od miejsca i tego, jakiego urządzenia używasz.

Microsoft Office. Jaki wybrać?

Jaki pakiet Office wybrać? 

Pakiety Office 2021 są obecnie w pełni stabilne i oferują bogatą funkcjonalność na komputerach PC. Jeżeli nie są Ci potrzebne najnowsze funkcje i chcesz mieć w pełni zainstalowane oprogramowanie na własność, będzie to lepszy wybór niż Microsoft 365. Należy jednak pamiętać o granicznej dacie wsparcia.

 

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z oprogramowania z dowolnego miejsca, w ramach pakietu chcą mieć nowe funkcje oraz automatyczne poprawki eliminujące usterki, a z dysku komputera korzystają pomocniczo, powinni wybrać Microsoft 365. Nowa platforma pozwala na korzystanie z wielu aplikacji za pośrednictwem przeglądarki, a także gwarantuje aktualizacje zabezpieczeń. Jest świeża, więc użytkownicy komputerów uzyskują też pełne wsparcie producenta. Dobra wiadomość dla właścicieli komputerów Mac - oni również skorzystają z programów Word, Excel oraz innych, wchodzących w skład platformy Microsoft 365.

Jeżeli dalej nie jesteś pewny, który Office sprawdzi się w twoim przypadku, możesz skorzystać z wiedzy ekspertów z Soft360, którzy chętnie doradzą w kwestii wyboru oprogramowania dopasowanego do twoich potrzeb. 
 

Materiał partnera.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak