AMD prezentuje Radeona Pro WX 3200, następcę modelu WX 3100

Podczas gdy świat emocjonuje się premierą GTXów Super po drugiej stronie barykady mamy do czynienia z cichą premierą budżetowego akceleratora z serii Radeon Pro. Model WX 3200 to karta bazująca na GPU Polaris z 10 blokami CU i 640 procesorami strumieniowymi wytwarzanymi w litografii 14nm FinFET. Specyfikację uzupełnia 4GB pamięci RAM typu GDDR5 z interfejsem 128-bit o przepustowości na poziomie 96GB/s. Producent deklaruje, że przy tych parametrach wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji wynosi około 1,66TFLOPS. To niewiele, ale i sam akcelerator należy do bardzo małych konstrukcji. Karcie wystarczy pojedynczy slot oraz energia dostarczana przez złącze PCI-Express, a jej TDP to zaledwie 50W.

Równie niska będzie też cena wynosząca 199 dolarów. W wersji referencyjnej otrzymamy niewielki wentylator połączony z aluminiowym radiatorem oraz cztery złącza mini DisplayPort 1.4 na jej śledziu. Rynkowy debiut jest zaplanowany na trzeci kwartał 2019 roku.

 

 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,