Intel zapowiada nowe dyski dla serwerów

Intel pokazał światu trzy nowe linie produktów dla komputerów klasy serwer, pracujących w centrach baz danych. Są to dwuportowe dyski SSD, nowe nośniki z interfejsem SATA, oraz dyski w kształcie linijki. Całkowicie nowa forma ma lepiej wpasowywać się w obudowy rack niż tradycyjnie stosowane 2.5-cala i 3.5-cala. Kształt to w zasadzie jedyne nowum, bo od strony technicznej takie dyski nie różnią się od obecnie sprzedawanych nośników. Intel planuje jeszcze w tym roku dodać do oferty szereg nowych modeli wyposażonych tak w pamięci 3D NAND Flash jak i 3D Xpoint.

Pozostałe z pokazanych dysków to nośniki z serii DC S4500 oraz S4600, wyposażone w kontroler SATA i 32-warstwowe pamięci 3D NAND Flash produkowane przez Intela i zamknięte w obudowie 2.5-cala. Ich rynkowy debiut nastąpi do końca trzeciego kwartału.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,