Nadchodzą mobilne karty RTX Quadro

Portal Tweakers dotarł do wewnętrznych dokumentów firmy Dell na których widać nową linię laptopów z rodziny Precision wyposażoną w niewydane jeszcze układy Quadro RTX. Z opublikowanych danych wynika, że w najbliższym czasie do oferty Nvidii trafią co najmniej dwa mobilne akceleratory dedykowane profesjonalistom. Pierwszy z nich będzie dostępny dla modelu 7540, gdzie ma stanowić alternatywę dla Radeona PRO WX4150 (odpowiednik RX 460). Akcelerator Nvidii jest oparty o procesor graficzny TU106 (architektura Turing, wersja z rdzeniami Tensor i RT), ale nie wiadomo jaka będzie jego specyfikacja techniczna i ogólna wydajność.

Podobnie sprawa ma się z modelem, który trafi do Della Precision 7740. O tajemniczym RTX Quadro wiadomo tylko tyle, że będzie oparty o TU104 i że będzie konkurować z Radeonem Pro WX7100 (odpowiednik RX 580). Oczywiście nie oznacza to, że obie karty będą mieć podobną wydajność. Ba, biorąc pod uwagę ogólną wydajność nowego Turinga w obu przypadkach można się spodziewać kart o wyższej mocy niż Radeony z którymi je zestawiono.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,