• Aktualizacja:
  2017-09-04
 • Pobrań:
  3731
 • Rozmiar:
  85.43 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

GIMP to jedno z najlepszych darmowych narzędzi to obróbki grafiki oraz zdjęć, a także do jej tworzenia. Aplikacja posiada mnóstwo opcji, możemy w niej robić prawie wszystko z naszym zdjęciem. Możemy zmieniać rozmiar, wycinać grafikę, zmieniać kolory do woli, poprawiać jakość, usuwać szumy, poprawiać kolory zdjęć, a wszystko to można robić na tzw. warstwach, oraz kanałach, dzięki którym program jest jednym z˝najlepszych zaawansowanych narzędzi do edycji grafik. GIMP jest wolnym oprogramowaniem na licencji GNU GPL. Nowa wersja aplikacji została zupełnie przebudowana, oraz wyposażone w bardzo dużo nowych funkcji, z których ucieszą się profesjonalni graficy.


Galeria programu Gimp


Historia wykonanych czynności, została także zmieniona, tak naprawdę zależy od mocy posiadanego sprzętu. Należy dodać, że funkcjonalność GIMPa można bardzo rozbudować, poprzez wgranie dodatkowych wtyczek, np Resynthesizer, który pomaga w  retuszowaniu grafiki,  Adaptive contrast enhancement, który inteligentnie ustawia poziom kontrastu, czy też wtyczka Borders, która umiejętnie wstawia granice w grafice.

Uwagi:

Aby program mógł się zainstalować będziemy potrzebowali specjalnej biblioteki GTK+ 2.10.11 Runtime Environment, którą możemy pobrać na naszym portalu.Polub ten program:

Recenzje użytkowników o programie Gimp

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.