Skan do emaila z Ricoh mp171/201 itp

Przedstawię dzisiaj jak ustawić skanowanie na emaila aby wszystko ładnie działało. Skupimy się na najprostszym, czyli nieszyfrowanym, tym który nie używa protokołu SSL. Aby maszyna mogła rozsyłać e-maile, musi sama pracować na określonym koncie e-mailowym, które jest założone w określonej firmie, home.pl, interia.pl itp.

Poradę dzielę na 2 części, pierwsza gdzie wyjaśniam szczegółowo co i gdzie ustawić, natomiast w drugiej pisze w skróconej formie co należy ustawić aby wysyłać skany.

Część 1. Logujemy się na panel urządzenia poprzez przeglądarkę, wpisując jego adres IP a następnie hasło administratora, aby móc zmieniać ustawienia.

Po zalogowaniu na panel interesuje nas ustawienie sieci a dokładniej, czy server DNS jest ustawiony,  jeżeli nie to sprawdzamy to wchodząc na: Konfiguracja(configuration)>Sieć(network)>tutaj wchodzimy w IPv4. Zakładam, że podstawowe ustawienia takie jak IP maszyny, maska podsieci, brama domyśla są ustawione :)

Przechodzimy do pozycji Serwer DNS. Tam sprawdzamy czy wpisany jest Serwer DNS, który zazwyczaj jest wpisywany ręcznie, chyba, ze administrator wybrał opcję auto więc też powinny być ok. Jeżeli nie jest określony to w polu: Serwer DNS1 wpisujemy przeważnie adres: 192.168.1.1, oraz Serwer DNS2: 8.8.8.8 - serwer DNS od Google. Serwer DNS możemy sprawdzić w panelu CMD wpisując tam komendę ipconfig /all

Jeżeli już uporaliśmy się z serwerem DNS to należy określić typ ochrony połączenia, domyślnie może to być SSL, dlatego też należy to zmienić, ponieważ my użyjemy połączenia nieszyfrowanego - najbardziej uniwersalnego do rozsyłania e-maili. Możemy to sprawdzić i zmienić w Konfiguracja(configuration)>Ochrona(security)>SSL/TLS, wchodzimy tam i odhaczamy ptaszkiem na pozycję nieaktywny ustawienie SSL2.0, oraz SSL3.0. TLS zostawiamy bez zmian czyli aktywne. Po zmianie klikamy OK.(jeżeli tego nie odhaczymy maszyna będzie chciała domyślnie wysyłać pocztę poprzez szyfrowane połączenie, co spowoduje błąd wysyłania).

Teraz najważniejsze, wchodzimy w Konfiguracja>Ustawienia urządzenia>E-mail, gdzie skonfigurujemy skrzynkę do wysyłania e-maila z maszyny. Uzupełniamy interesujące nas pola:

Oprę się tutaj na fikcyjnym koncie w home.pl

Adres e-mail administratora: wpisujemy e-mail z którego będziemy rozsyłać e-maile np. test@test.pl

Zakładka SMTP

Nazwa serwera SMTP: poczta.home.pl - w zależności od tego jaki serwer smtp mamy ustawiony na poczcie
Nr portu SMTP: 587
Autoryzacja SMTP: Włączone
Autoryzacja adresu e-mail SMTP: test@test.pl
Autoryzacja nazwy użytkownika SMTP: test@test.pl
Hasło autoryzacji SMTP: wpisujemy hasło do owej skrzynki pocztowej
Szyfrowanie autoryzacji SMTP: automatyczny wybór

Po ustawieniu klikamy w OK.

Teraz ustawimy skrzynkę adresów email, na które będziemy przesyłać skany. W tym celu wchodzimy w zakładkę Książka adresowa(adress book), następnie w kolejnym oknie klikamy w dodaj użytkownika(add user).

Tutaj uzupełniamy określone pola:

Nr rejestracji: najlepiej taki jak widnieje czyli u nas 004
Nazwa: dla nas może to być "test"
Kod użytkownika: określamy numer przycisku jakim wywołamy adres na urządzeniu
W zakładce "ochrona" ustawiamy:
Użyj nazwy jako: zaznaczamy Odbiorca

W zakładce "E-mail" ustawiamy:
Adres e-mail: adres na który wysyłamy email
Użyj adresu e-mail dla: Odbiorca e-mail / internetowego faksu
Wyślij przez serwer SMTP: zaznaczamy Włączone

Gdy mamy już ustawionego użytkownika możemy wysyłać e-maile na jego skrzynkę e-mail.

Jedna ważna uwaga, musimy ustawić także adres nadawcy, bez tego urządzenie wywali błąd wysyłania. To już robimy stricte na urządzeniu. Klikamy na przycisk "narzędzia użytkownika", tam wchodzimy w Ustawienia systemu>Transfer pliku>auto określ. nazwa nadawcy> ustawiamy to na włączone, wtedy adres administratora jest nadawcą. Jeżeli maszyna dalej będzie pluła się o określenie nazwy, to w tej samej zakładce Transfer pliku>Dom.naz.użyt./hasło(wys).>tam uzupełniamy domyślna nazwę użytkownika SMB, oraz FTP, wpisując np admin.

Po wykonaniu tych czynności wysyłanie e-maila z maszyny powinno działać bez problemu. Wszelkie uwagi i zapytania proszę pisać w komentarzach.

Część 2.

Skrócony opis czynności ustawień:

- ustawiamy domyśle DNSy Konfiguracja(configuration)>Sieć(network)>IPv4 - 192.168.1.1 i 8.8.8.8
- wyłączamy SSL2, SSL3 w zakładce Konfiguracja(configuration)>Ochrona(security)>SSL/TLS
- ustawiamy w maszynie Ustawienia systemu>Transfer pliku>auto określ. nazwa nadawcy> włączone, wtedy adres administratora jest nadawcą
Opierając się na fikcyjnym koncie w home.pl test@test.pl:
konfigurujemy skrzynkę poprzez www, Konfiguracja>Ustawienia urządzenia>E-mail, tam:
- Adres e-mail administratora: test@test.pl
Zakładka SMTP
Nazwa serwera SMTP: poczta.home.pl
Nr portu SMTP: 587
Autoryzacja SMTP: Włączone
Autoryzacja adresu e-mail SMTP: test@test.pl
Autoryzacja nazwy użytkownika SMTP: test@test.pl
Hasło autoryzacji SMTP: wpisujemy hasło do owej skrzynki pocztowej
Szyfrowanie autoryzacji SMTP: automatyczny wybór
Teraz dodajemy użytkownika w Książka adresowa(adress book):
Tutaj uzupełniamy określone pola:
Nr rejestracji:004
Nazwa: "test"
Kod użytkownika: 04
W zakładce "ochrona" ustawiamy:
Użyj nazwy jako: Odbiorca
W zakładce "E-mail" ustawiamy:
Adres e-mail: odbierz@home.pl
Użyj adresu e-mail dla: Odbiorca e-mail / internetowego faksu
Wyślij przez serwer SMTP: Włączone
Wszystko powinno śmigać :)

 

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak